Jste zde: Úvod >> Ostatní >> Události

Události

Rok:
Měsic:
Městská část:Seznam událostí za posledních 30 dnů.

21.08.2017    Upozornil na sebe riskantní jízdou, pak se vydával za bratra
Lokalita: Ostrava - Výškovice

Nebezpečně kličkující vozidlo upoutalo pozornost strážníků 21. srpna 2017 krátce po jednadvacáté hodině v Ostravě-Výškovicích. Přestože se 40letý řidič pokusil hlídku městské policie zmást, nepravost nahlášených údajů byla brzy odhalena. Muž strážníkům tvrdil, že všechny potřebné doklady má, ale zapomněl je doma. Ve spolupráci s hlídkou Policie ČR bylo záhy zjištěno, že se řidič vydává za svého sourozence. „Vím, že nemůžu jezdit, ale řidičák jsem si chtěl udělat. Nahlásil jsem údaje od bratra, abych neměl problém,“ přiznal po chvíli. Policisté muži další jízdu zakázali. Událost byla k projednání oznámena příslušnému správnímu orgánu.


20.08.2017    Šňupnul si a vyrazil prohledávat kontejnery
Lokalita: Ostrava - Mariánské Hory

Informace o mladém muži, který v Ostravě-Mariánských Horách vytahuje odpadky z popelnic a rozhazuje je kolem sebe, přijali strážníci 20. srpna 2017 hodinu před polednem. Důvod svého počínání mladík vysvětlit nedokázal. Hlídce městské policie pouze uvedl, že má po noční směně a něco si šňupnul. Nepořádek po sobě 22letý muž následně uklidil. Událost byla k projednání předána příslušnému správnímu orgánu.


20.08.2017    Městská policie Ostrava zve na jubilejní XX. mezinárodní setkání jízdních policií
Lokalita: Ostrava - Moravská Ostrava

Jedinečnou příležitost seznámit se s dovednostmi strážníků a policistů, kteří svou službu vykonávají v sedlech koní, budou mít návštěvníci v sobotu 26. srpna 2017 od 12.15 hodin. Také v letošním roce se dějištěm Mezinárodního setkání jízdních policií stane zadní část areálu Komenského sadů na ul. Hrušovská v Moravské Ostravě. Milovníci koní se mohou těšit nejen na zástupce jízdních policií z celé České republiky, ale i na řadu jezdců ze zahraničí. Soutěžící změří své síly hned ve třech disciplínách. K vidění bude parkurové i zrcadlové skákání. Hlavní disciplínu reprezentuje tzv. policejní parkur. Program věnovaný 750 letům od první písemné zmínky o Ostravě a 25. výročí vzniku ostravské městské policie nabídne vedle sportovního klání také bohatý doprovodný program. Diváci zhlédnou umění jízdy na ohlávce v podání herce Václava Vydry nebo ukázku čtyřspřeží starokladrubských koní. Pro děti bude připraven skákací hrad a také mnoho her, kvízů a soutěží. Na večer je plánován koncert skupiny Legendy se vrací a zpěvačky Heidi Janků. Vstup na akci je bezplatný.


12.08.2017    Displej automatu rozbil pěstí
Lokalita: Ostrava - Vítkovice

K události došlo 12. srpna 2017 krátce po třetí hodině ranní v jedné z heren v Ostravě-Vítkovicích. Mladý muž v zápalu hry udeřil do prosklené obrazovky hracího automatu takovou silou, že v ní způsobil praskliny o velikosti 40 x 50 cm. Poté z místa utekl. Chvíli nato jej však strážníci objevili. Muž hlídce městské policie přiznal, že do skleněného displeje udeřil více, než měl. Vzhledem k výši způsobené škody si 23letého muže převzala k dalšímu šetření Policie ČR.


11.08.2017    Vztek na tekoucí vodu vyřešil po svém
Lokalita: Ostrava - Zábřeh

Oznámení o vandalovi, který na dámských toaletách jedné z prodejen potravin v Ostravě-Zábřehu rozbíjí splachovadlo, přijali strážníci 11. srpna 2017 odpoledne. Muž své jednání vysvětloval tím, že dostal zlost na vodu natékající do nádržky a chtěl ji za každou cenu zastavit. Hlídce městské policie dále uvedl, že za poškozený majetek nese plnou odpovědnost a vzniklou škodu uhradí. Poté přiznal občasné užívání pervitinu. Jelikož 34letý muž nebyl schopen ani po poskytnutí nezbytné součinnost strážníka prokázat svou totožnost, byl k jejímu zjištění předveden na Policii ČR. Celá událost byla následně předána k projednání příslušnému správnímu orgánu.


07.08.2017    Zlost si vybil na dveřích autobusu
Lokalita: Ostrava - Přívoz

Oznámení o muži, který v Ostravě-Přívoze úmyslně poškodil autobus, přijali strážníci 7. srpna 2017. Skleněnou výplň předních dveří rozbil 18letý mladík krátce před polednem. Díky podrobnému popisu se jej podařilo hlídce městské policie vypátrat. Jelikož muž nemohl ani po poskytnutí nezbytné součinnosti strážníka prokázat svou totožnost, byl k jejímu zjištění předveden na Policii ČR. Ta si jej pro podezření ze spáchání trestného činu převzala k dalšímu opatření.


04.08.2017    Kradl vitamíny
Lokalita: Ostrava - Mariánské Hory

Ke kuriózní krádeži byla přivolána hlídka městských strážníků dne 4. srpna 2017. Přestupkové jednání se událo v městské části Ostrava-Mariánské Hory. Zde se pokusil muž úmyslně odcizit balení vitamínového přípravku. Po příjezdu městské policie na místo muž neprávem ponechanou krabičku vitamínů zaplatil prodejci. Trest v podobě pokuty uhrazené na místě jej však neminul. V tento den také vyjížděli strážníci ke krádežím potravin či drogerie.


04.08.2017    Strážníci se zabývali sousedskými spory, řešili schválnosti i fyzické napadení
Lokalita: Ostrava - Muglinov

Narušování občanského soužití řešili strážníci 4. srpna 2017 v Ostravě-Muglinově. Vyprané prádlo, které si 53letá žena pověsila na sušák, nalezla po chvíli potřísněné růžovou lepkavou tekutinou. Přivolané hlídce městské policie vysvětlovala, že jde o opakovanou schválnost a jako viníka označila svou sousedku. Ta svou vinu popřela. Celá událost byla oznámena příslušnému správnímu orgánu k projednání. K rozepři mezi sousedy vyjížděli strážníci také o den později. Ostříhat křoví přerůstající ze sousedovy zahrady chtěla 62letá žena z Ostravy-Krásného Pole. Po fyzickém útoku skončila s naraženými zády. Jelikož si seniorka stěžovala na malátnost a velké bolesti, byl na místo přivolán zdravotnický personál. Událost si k dalšímu šetření převzala Policie ČR.


03.08.2017    Děti ničily věci barvou a kleštěmi
Lokalita: Ostrava - Vítkovice

První srpnový den v brzkých ranního hodinách zaregistrovala obsluha kamerového systému podezřelé mladíky. Ti nahlíželi do vozidel v městské části Ostrava-Vítkovice. Děti, které při příjezdu hlídky městských policistů od vozidla kvapně utíkaly, byly nalezeny ukryté ve společných prostorách přilehlého domu. Vyslaní strážníci nalezli ve dveřích jednoho zaparkovaného vozidla kleště. Po příjezdu Policie ČR na místo bylo zjištěno, že si výlupci „krátili“ noc rozbíjením a sprejování vozidel i v okolních ulicích. Také vozovka a komunální kontejnery nebyly ušetřeny jejich dlouhé chvíli. Policie si mladistvé podezřelé i s rodiči převzala k dalšímu opatření.


02.08.2017    Jen tak urazil vozidlu zrcátko
Lokalita: Ostrava - Poruba

Při hlídkové činnosti ve večerních hodinách v Ostravě-Porubě dne 2. srpna 2017 upoutala strážníky skupinka tří osob, která kvapně opouštěla přilehlý park. Při průchodu mezi vozidly jeden z mladíků urazil zrcátko parkujícímu vozidlu a dal se na útěk. Poté, co ho dostihl jeden ze strážníků a vyzval, aby posečkal na místě do příjezdu policistů ČR, mladík odvážně tvrdil, že nic neudělal a jestli ano, tak ať mu to strážníci dokáží. Důkaz ve formě svědectví přišel ze strany dalších dvou osob, které s mužem seděli v parku. Přivolaná policejní hlídka si výtržníka i se svědky celé události převzala k dalšímu šetření.


31.07.2017    Městská policie pořádá příměstský tábor, letos již druhý
Lokalita:

V pondělí 31. července 2017 zahájí ostravští strážníci ve spolupráci s asistenty prevence kriminality již druhý letošní příměstský tábor pro děti ze sociálně vyloučených lokalit. Díky dotačnímu programu prevence kriminality Ministerstva vnitra české republiky a za přispění statutárního města Ostravy se jej mohou zúčastnit na dvě desítky dětí. Nebude chybět řada sportovních aktivit a činností zaměřených na prevenci kriminality a protidrogovou prevenci. Děti se zábavnou formou seznámí se základními právními normami či blíže poznají práci strážníků a asistentů prevence kriminality. Přichystána bude samozřejmě také spousta prožitkových aktivit. Děti čekají výlety do okolí, výstavy i exkurze. Celým průběhem tábora je bude rovněž provázet Zápisník malého strážníka, do kterého si mohou zapisovat všechny získané prožitky i poznatky.


30.07.2017    Fotopast odhalila zloděje dřeva
Lokalita: Ostrava - Radvanice

Díky mobilní fotopasti byly dne 30.7.2017 v Ostravě-Radvanicích přistiženi v lese nenechavci nakládající pořezané dřevo. Tento nevydařený čin měli na svědomí tři muži, kteří se rozhodli obohatit na úkor majitele lesa. Strážníci jeli „na jisto“, jelikož dle pořízených fotografií se v lese nacházelo podezřelé vozidlo. V době příjezdu vyslané hlídky docházelo k nakládce přibližně metrových kulatin dřeva. Následovala lustrace osob a zjištění, že jeden z mužů má již trestnou minulost za sebou. Přivolaná hlídka státních policistů si celou věc přebrala k dalšímu šetření. Tyto fotopasti také pomáhají odhalovat v odlehlejších oblastech města osoby zakládající černé skládky.


27.07.2017    Co pohledávali v cizím automobilu, budou nyní muset vysvětlovat policistům
Lokalita: Ostrava - Kunčičky

K neoprávněnému vniknutí do vozidla došlo krátce před půlnocí 27. července 2017 v Ostravě-Kunčičkách. Trojice mladíků ve věku 17,22 a 23 let si všiml pozorný svědek, který na místo ihned přivolal strážníky. Chvíli před příjezdem hlídky městské policie muži automobil opustili a ukryli se do vchodu bytového domu. Tam je o chvíli později strážníci také nalezli. Pro podezření ze spáchání trestného činu si celou událost následně převzala Policie ČR.Městská policie OSTRAVA, Nemocniční 11/3328
Všechna práva vyhrazena - použití obsahu nebo jeho částí je možné pouze s písemným souhlasem Městské policie Ostrava.
© 2009 - 2013 MPO
Šachovnice
[Přihlásit]