Jste zde: Úvod

Obr.

Chceš bezpečnější Ostravu? Staň se strážníkem!

Minimální věk 21 let, bezúhonnost, spolehlivost, české občanství, zdravotní způsobilost a maturitní zkoušku potřebuje každý zájemce o povolání strážníka městské policie.

Autor: Ing. Michaela Michnová   (8.11.2016)

Obr.

Výběrové řízení na pozici manuální pracovník skupiny Hipologie.

Městská policie Ostrava vyhlašuje výběrové řízení na pozici manuální pracovník skupiny Hipologie

Obr.

Výběrové řízení na pozici manuální pracovník skupiny Hipologie

Městská policie Ostrava vyhlašuje výběrové řízení na pozici manuální pracovník skupiny Hipologie

Autor: Dana Klišová   (28.7.2017)

Obr.

Senior linka opět pomáhala, strážníci vyráželi ke zdravotním komplikacím i podezřelé osobě

Krátce před sedmou hodinou večerní 20. července 2017 vyjížděli strážníci do Ostravy-Výškovic, kde tlačítko pomoci aktivovala 85letá žena. Seniorka měla potíže s dýcháním a závratě.

Autor: Michal Maršo   (25.7.2017)

Obr.

Značení jízdních kol a kompenzačních pomůcek syntetickou DNA

Díky finanční podpoře Ministerstva vnitra ČR a statutárního města Ostravy proběhnou na vytipovaných cyklostezkách další značení jízdních kol a kompenzačních pomůcek.

Autor: Michal Maršo   (24.7.2017)

Obr.

Alkohol jako lék

Oznámení o silně podnapilých mužích, kteří v Ostravě-Porubě slovně napadají procházející občany, přijali strážníci 18. července 2017 krátce po poledni. Konzumaci alkoholických nápojů v místě, kde je to obecně závaznou vyhláškou města zakázáno, vysvětlovali zasahující hlídce městské ...

Autor: Michal Maršo   (24.7.2017)

Obr.

Primátor města Ostravy přijal slib nových strážníků

Tři ženy a osm mužů složilo dnes dopoledne za přítomnosti čestné jednotky Městské policie Ostrava slavnostní slib před primátorem města Ostravy Ing. Tomášem Macurou, MBA. K dnešnímu dni dohlíží na veřejný pořádek v Ostravě 698 strážníků.

Autor: Michal Maršo   (18.7.2017)

Obr.

Spolupráce při záchraně

Informaci o dopravní nehodě, při níž byl v Ostravě-Hrabůvce sražen chodec, podal strážníkům pozorný svědek 14. července 2017. První pomoc běžela zraněnému muži poskytnout nejen hlídka městské policie, ale také lékař, který šel náhodou kolem.

Autor: Michal Maršo   (17.7.2017)

Obr.

Učili se, jak čelit fyzickému napadení

S ohledem na možná rizika konfliktů v sociálně vyloučených lokalitách, proběhl výcvik asistentů prevence kriminality v základech sebeobrany. Školení bylo vedeno externími instruktory karate.

Autor: Michal Maršo   (14.7.2017)

Obr.

Nový okap dlouho nevydržel, zasáhnout museli strážníci

Svodovou okapovou rouru z nově opraveného domu v Ostravě-Moravské Ostravě strhl 31letý muž v dopoledních hodinách 9. července 2017. Pozinkovaný svod v délce zhruba čtyř metrů následně odložil za kontejnery komunálního odpadu.

Autor: Michal Maršo   (13.7.2017)

Obr.

Snaží se vloupat do auta, na hlavě má černou kšiltovku

Zloděje, který násilně otevřel jedno ze zaparkovaných vozidel v Ostravě-Moravské Ostravě, dopadli strážníci 9. července 2017 krátce po třetí hodině ranní. Jakmile 28letý muž zahlédl hlídku městské policie, okamžitě se pokusil o útěk.

Autor: Michal Maršo   (12.7.2017)

Obr.

Loupil s nožem v ruce

Pozornost hlídky městských strážníků upoutala silně rozrušená žena na zastávce MHD v městské části Ostrava–Přívoz 5. července 2017 v pozdních večerních hodinách . Po krátkém vysvětlení byly zalarmovány všechny hlídky v okolí události, kterým byl popsán pachatel loupežného přepadení.

Autor: Ing. Michaela Michnová   (10.7.2017)

Obr.

Jeden chtěl vykopané brambory prodat, druhý zkonzumovat

Při pravidelné pochůzkové činnosti kolem polí v městské části Ostrava-Dubina, kde dochází k častým krádežím zemědělských plodin, zpozorovala hlídka městských strážníků po setmění dvě podezřelé osoby.

Autor: Ing. Michaela Michnová   (10.7.2017)

Obr.

Obtěžuje mládež, jednoho chlapce zranil

Na agresivní chování staršího muže upozornila hlídkující strážnici pozorná kolemjdoucí. Podnapilý 60letý muž na školáky vulgárně pokřikoval a snažil se je chytat za ruce a batohy. K incidentu došlo 27. června 2017 krátce po osmé hodině ranní v Ostravě-Zábřehu.

Autor: Michal Maršo   (3.7.2017)

Obr.

Z okna letěly plechovky, hrnec, dřevěná skříňka i televizor

Oznámení o muži, který v Ostravě-Slezské Ostravě hází věci po lidech, přijali strážníci 24. června 2017 krátce před jednadvacátou hodinou. Podnapilému 37letému muži se nelíbila skupinka osob sedící před domem a tak se rozhodl jednat. V krátkém sledu tak z třetího patra vylétlo několik ...

Autor: Michal Maršo   (27.6.2017)

Obr.

Asistenti prevence kriminality se zaměřili na záškoláky

Chodit řádně do školy není pro každého samozřejmostí, i proto asistenti prevence kriminality, strážníci-okrskáři a preventisté Městské policie Ostrava spojili své síly a v průběhu června učinili dvě větší opatření zaměřené na dodržování povinné školní docházky.

Autor: Michal Maršo   (25.6.2017)

Obr.

Obhájili zlato

Prvenství vybojovali ostravští strážníci na dvanáctém ročníku střeleckého turnaje „O pohár starosty Mikulov“. Klání se zúčastnilo více než 30 tříčlenných družstev a přes 120 jednotlivců převážně z řad městských a obecních policií z celé ČR. Střelecký turnaj se odehrál 15. června 2017 a ...

Autor: Ing. Michaela Michnová   (22.6.2017)

Obr.

Skleněné výplně zastávek i okna dispečinku

Informace o mladém muži, který v Ostravě-Porubě hlasitě křičí a hází kameny do oken, přijali strážníci 19. června 2017 hodinu po půlnoci. Přestože nakonec nedošlo ke škodám na majetku, své jednání bude mladík vysvětlovat příslušnému správnímu orgánu.

Autor: Ing. Michaela Michnová   (22.6.2017)

Obr.

Podpis trénoval na fasádě domu

Mladého sprejera dopadla hlídka městské policie 18. června 2017 v Ostravě-Moravské Ostravě. Nápis modré barvy o velikosti 80 x 50 cm namaloval 24letý muž na zeď bytového domu krátce před druhou hodinou ranní.

Autor: Michal Maršo   (19.6.2017)

Obr.

Skokem z výšky chtěli ukončit svůj život

Hned dvakrát zabránili v těchto dnech ostravští strážníci sebevražedným úmyslům. Nejprve 16. června 2017 v Ostravě-Výškovicích, kde chtěl skoncovat se životem 33letý muž. Strážníky zalarmovala jeho příbuzná. Muž si způsobil řezná poranění na rukou a poté se zamkl v jednom z pokojů bytu.

Autor: Michal Maršo   (19.6.2017)

Obr.

Usnul na lavičce, během chvíle přišel o řetízek i náramek

Dvojice zlodějů okradla spícího muže na jedné z tramvajových zastávek v Ostravě-Přívoze 14. června 2017 krátce před čtvrtou hodinou ranní. Zasahující hlídka městské policie povedenou dvojku rychle dopadla.

Autor: Michal Maršo   (17.6.2017)


Archív >>

Městská policie OSTRAVA, Nemocniční 11/3328
Všechna práva vyhrazena - použití obsahu nebo jeho částí je možné pouze s písemným souhlasem Městské policie Ostrava.
© 2009 - 2013 MPO
Šachovnice
[Přihlásit]