Jste zde: Úvod

Obr.

Chceš bezpečnější Ostravu? Staň se strážníkem!

Minimální věk 21 let, bezúhonnost, spolehlivost, české občanství, zdravotní způsobilost a maturitní zkoušku potřebuje každý zájemce o povolání strážníka městské policie.

Autor: Ing. Michaela Michnová   (8.11.2016)

Obr.

Výzva k výběrovému řízení pro zájemce o pracovní pozici asistent prevence kriminality.

Statutární město Ostrava - městská policie vyhlašuje výzvu pro výběr kandidátů na pozici „Asistent prevence kriminality“.

Obr.

Výzva k výběrovému řízení pro zájemce o pracovní pozici asistent prevence kriminality

Statutární město Ostrava - městská policie vyhlašuje výzvu pro výběr kandidátů na pozici „Asistent prevence kriminality“.

Autor: Michal Maršo   (19.9.2017)

Obr.

Zloděje zlákala navigace

Trojice mužů obklopující čtvrtého upoutala pozornost hlídky městské policie 17. září 2017 krátce po druhé hodině ranní. Nenechavce, který se v Ostravě-Moravské Ostravě pokusil vykrást zaparkované vozidlo, dopadli všímaví kolemjdoucí.

Autor: Michal Maršo   (18.9.2017)

Obr.

Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR

Navzdory nepříznivému počasí prezentovala Městská police Ostrava také na letošních Dnech NATO v Ostravě & Dnech Vzdušných sil AČR návštěvníkům svou činnost. Hosté mimo dynamických ukázek skupiny hipologie, mohli zhlédnout také prezentaci dovedností služebních psů. Tradičně proběhla také ...

Autor: Michal Maršo   (18.9.2017)

Obr.

Vynikající výsledek Městské policie Ostrava

Ve dnech 8.–10. září 2017 se uskutečnil již XIII. ročník Mistrovství České republiky záchranných psů, psovodů složek Integrovaného záchranného systému. Družstvo Městské policie Ostrava potvrdilo skvělou připravenost a ze závodu si odvezlo hned několik cenných trofejí.

Autor: Michal Maršo   (13.9.2017)

Obr.

Na volání o pomoc reagovali pohotově

Lupič, který 11. září 2017 krátce po půlnoci v Ostravě-Moravské Ostravě vytrhl z rukou mladé ženy notebook, se z kořisti dlouho neradoval. Přepadené ženě duchapřítomně pomohla skupinka kolemjdoucích mužů. Ti útočníkovi zabránili v útěku a na místo ihned přivolali strážníky.

Autor: Michal Maršo   (12.9.2017)

Obr.

Nakupovali ve velkém, platit se jim nechtělo

S batohem plným odcizeného zboží chtěl 6. září 2017 z nákupního centra v Ostravě-Třebovicích utéct 37letý muž. Jeho počínání sledoval pracovník bezpečnostní agentury, který ihned zalarmoval strážníky.

Autor: Michal Maršo   (10.9.2017)

Obr.

Naučte se správně bránit

Městská policie Ostrava pod záštitou projektu Bezpečnější Ostrava zve na Kurz sebeobrany pro ženy a dívky starší 15 let. Kurz povedou zkušení instruktoři Městské policie Ostrava v objektu bývalého ředitelství MPO na ulici Hlubinská 6 v Ostravě-Moravské Ostravě.

Autor: Michal Maršo   (8.9.2017)

Obr.

Strážníci převzali ocenění za záchranu života

Strážníci Martin Jandura a Ing. Ivo Kotlař převzali v úterý 5. září 2017 z rukou primátora města Ostravy Ing. Tomáše Macury, MBA, stužku "Za záchranu života". Pohotovou reakci a znalosti první pomoci prokázali při dopravní nehodě a ošetření řidiče, kterého za volantem postihl náhlý kolaps.

Autor: Michal Maršo   (5.9.2017)

Obr.

Počmárali okna, okapy i vozidlo

Čtveřici, která si 31. srpna 2017 v Ostravě-Hrabůvce krátila čas malováním po budovách, zaregistroval strážník v době osobního volna. Následně bylo zjištěno, že skupinka pokreslila nejen okna a okapové svody, ale také jedno motorové vozidlo.

Autor: Michal Maršo   (4.9.2017)

Obr.

"Ruka zákona" ve službách školáčků

Preventivně-bezpečnostní opatření v souvislosti se začátkem školního roku zahájí ostravští strážníci v pondělí 4. září 2017 a bude probíhat až do konce týdne.

Autor: Ing. Michaela Michnová   (1.9.2017)

Obr.

Pozvánka na dětské dopravní hřiště

Bohatý program si na pátek 1. září 2017 připravili strážníci úseku prevence a propagace s referenty dopravní výchovy na dětském dopravním hřišti městské policie v Ostravě-Přívoze na ul. Orebitská. Od 10 do 13 hodin a od 14 do 17 hodin budou pro děti připraveny kvízy a testy s dopravní ...

Autor: Michal Maršo   (29.8.2017)

Obr.

Vloupání do objektu zabránil strážník v osobním volnu

Počínání 26letého muže, jenž se 23. srpna 2017 krátce po šesté hodině ranní pokoušel násilně vniknout do jednoho z objektů v Ostravě-Slezské Ostravě, překazil strážník cestou do zaměstnání. Na vstupní dveře budovy se mladý lapka vybavil šroubovákem.

Autor: Michal Maršo   (28.8.2017)

Obr.

XX. mezinárodní setkání jízdních policií ovládli ostravští jezdci

Dne 26. srpna 2017 se v Ostravě konalo jubilejní XX. mezinárodní setkání jízdních policií, které skončilo velkým úspěchem domácích strážníků. Zástupci jízdních policií z České republiky i ze zahraničí se setkali, aby spolu se svými čtyřnohými svěřenci předvedli dovednosti a umění obstát v ...

Autor: Ing. Michaela Michnová   (27.8.2017)

Obr.

Upozornil na sebe riskantní jízdou, pak se vydával za bratra

Nebezpečně kličkující vozidlo upoutalo pozornost strážníků 21. srpna 2017 krátce po jednadvacáté hodině v Ostravě-Výškovicích. Přestože se 40letý řidič pokusil hlídku městské policie zmást, nepravost nahlášených údajů byla brzy odhalena.

Autor: Michal Maršo   (22.8.2017)

Obr.

Městská policie Ostrava Vás zve na jubilejní XX. mezinárodní setkání jízdních policií

Jedinečnou příležitost seznámit se s dovednostmi strážníků a policistů, kteří svou službu vykonávají v sedlech koní, budete mít v sobotu 26. srpna 2017 od 12.15 hodin. Také v letošním roce se dějištěm Mezinárodního setkání jízdních policií stane zadní část areálu Komenského sadů na ul. ...

Autor: Michal Maršo   (16.8.2017)

Obr.

Displej automatu rozbil pěstí

K události došlo 12. srpna 2017 krátce po třetí hodině ranní v jedné z heren v Ostravě-Vítkovicích. Mladý muž v zápalu hry udeřil do prosklené obrazovky hracího automatu takovou silou, že v ní způsobil praskliny o velikosti 40 x 50 cm. Poté z místa utekl.

Autor: Michal Maršo   (15.8.2017)

Obr.

Vztek na tekoucí vodu vyřešil po svém

Oznámení o vandalovi, který na dámských toaletách jedné z prodejen potravin v Ostravě-Zábřehu rozbíjí splachovadlo, přijali strážníci 11. srpna 2017 odpoledne. Muž své jednání vysvětloval tím, že dostal zlost na vodu natékající do nádržky a chtěl ji za každou cenu zastavit.

Autor: Michal Maršo   (15.8.2017)

Obr.

Na dětské dopravní hřiště za zábavou i poučením

Absolvovat jízdu zručnosti či si znovu ověřit znalost dopravních značek a předpisů mohou malí cyklisté již tuto sobotu 12. srpna 2017 na ulici Orebitská v Ostravě-Přívoze.

Autor: Michal Maršo   (10.8.2017)

Obr.

Zlost si vybil na dveřích autobusu

Oznámení o muži, který v Ostravě-Přívoze úmyslně poškodil autobus, přijali strážníci 7. srpna 2017. Skleněnou výplň předních dveří rozbil 18letý mladík krátce před polednem. Díky podrobnému popisu se jej podařilo hlídce městské policie vypátrat.

Autor: Michal Maršo   (9.8.2017)


Archív >>

Městská policie OSTRAVA, Nemocniční 11/3328
Všechna práva vyhrazena - použití obsahu nebo jeho částí je možné pouze s písemným souhlasem Městské policie Ostrava.
© 2009 - 2013 MPO
Šachovnice
[Přihlásit]