Jste zde: Úvod >> Prevence

Prevence

Strážníci z úseku prevence a propagace zabezpečují úkoly v oblasti prevence kriminality v rámci Městské policie Ostrava a také v součinnosti s Policií České republiky, úřady městských obvodů a jinými fyzickými a právnickými osobami.
Strážníci soustřeďují informace, které pak vyhodnocují a získané poznatky využívají pro tvorbu a realizaci projektů prevence kriminality.

V náplni práce strážníků tohoto úseku je příprava programů a harmonogramů  preventivních besed v mateřských, základních i středních školách. Na setkáních se seniory a širokou občanskou veřejností strážníci diskutují o bezpečnosti v našem městě a přispívají tak ke zvýšení pocitu bezpečí občanů.

Strážníci prezentují práci Městské policie Ostrava na veřejných akcích. Preventisté společně s dopravními referenty zabezpečují činnost v souvislosti s provozem dětského dopravního hřiště. Prioritním úkolem strážníků úseku prevence a propagace je zvyšování právního vědomí občanů a jejich aktivní zapojení do ochrany života, zdraví a majetku.

V případě dotazů volejte tel.č. 720 735 125.
Zobraz fotogalerii  
Autor: Ing. Michaela Michnová   (22.09.2017)

Sdílet na Facebook


Městská policie OSTRAVA, Nemocniční 11/3328
Všechna práva vyhrazena - použití obsahu nebo jeho částí je možné pouze s písemným souhlasem Městské policie Ostrava.
© 2009 - 2013 MPO
Šachovnice
[Přihlásit]