Jste zde: Úvod >> Jak pracují asistenti prevence kriminality v Ostravě

Jak pracují asistenti prevence kriminality v Ostravě

Poslanec Parlamentu ČR spolu s místostarostou Bohumína a tamním ředitelem městské policie navštívili dne 26.8.2015 sociálně vyloučenou lokalitu v Ostravě.

Hosté se zajímali o práci stávajících ostravských asistentů. Aby poznali také jejich práci v terénu, navštívili s nimi sociálně vyloučenou lokalitu na ulici Jílová a dětské dopravní hřiště Orebitská v Ostravě-Přívoze, které provozuje městská policie. Hovořili přímo na místě o problematice sociální exkluze s asistenty a strážníky úseku prevence a propagace. Účelem návštěvy poslance i dalších zúčastněných bylo získat o práci asistentů prevence kriminality konkrétní poznatky, tak říkajíc, přímo od zdroje. 

Exkurzi v terénu předcházelo pracovní setkání zainteresovaných představitelů s mentorkou asistentů prevence kriminality, manažerkou programu prevence kriminality statutárního města Ostravy a samotnými asistenty. Debata se týkala pozitivních postřehů, ale také úskalí práce asistentů, otázky výběrového řízení na tyto pracovní pozice i problematiky proškolování základů jednotlivých právních norem potřebných pro úspěšný výkon práce asistenta prevence kriminality.

Poznatky z návštěvy mohou přispět k úspěšnému výkonu práce asistentů prevence kriminality v dalších městech, kde se chystají tyto pracovní pozice zřídit.

Zobraz fotogalerii  
Autor: Margareta Nosková   (02.09.2015)

Sdílet na Facebook


Městská policie OSTRAVA, Nemocniční 11/3328
Všechna práva vyhrazena - použití obsahu nebo jeho částí je možné pouze s písemným souhlasem Městské policie Ostrava.
© 2009 - 2013 MPO
Šachovnice
[Přihlásit]